Okna

Okna drewniane Skierniewice – styl, który nie wychodzi z mody

Szukasz sprawdzonego salonu ze stolarką okienną i drzwiową? Znajdziesz nas w miejscowościach Grodzisk Mazowiecki i Skierniewice. Okna drewniane, które proponujemy, pochodzą od najlepszych na rynku producentów. Jest to propozycja dla osób, które lubią wypełniać wnętrza naturalnymi materiałami. Są one niezwykle popularne w dzisiejszych czasach, dlatego rozszerzyliśmy naszą ofertę o modele pochodzące od renomowanych dostawców z całej Polski. Zapraszamy do poznania naszej oferty.

Okna drewniane w Skierniewicach oraz Grodzisku Mazowieckim

Okna drewniane to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy stawiają na styl klasyczny. Warto wiedzieć, że wraz z wiekiem szlachetnieją i nabierają wyrazu. Wykonywane są z różnych gatunków drewna – zaczynając od pospolitej sosny, na egzotycznym eukaliptusie kończąc. Drewno, z którego robi się okna, tnie się na kawałki, impregnuje i magazynuje przez dłuższy okres.
Przekrój okna

Okna drewniane – co warto wiedzieć?

Profile okienne tworzy się z kilku warstw drewna, które skleja się ze sobą często na mikrowczepy. Kilka warstw drewna uniemożliwia późniejszemu skręcaniu i odkształcaniu się okien. Kilkukrotne lakierowanie końcowe profili chroni je przed słońcem i warunkami atmosferycznymi. Minusem posiadania okien drewnianych może być ich wymagana regularna konserwacja, aby zachować je jak najdłużej w dobrej kondycji. Dobrze przeprowadzone zabiegi renowacji wydłużają żywotność takich okien nawet do kilkudziesięciu lat.

Jak konserwować okna z drewna?

Konserwacja okien drewnianych jest nieco bardziej skomplikowana niż konserwacja okien z innych materiałów, ale dzięki regularnej pielęgnacji, okna te mogą służyć przez wiele lat.

Okna z drewna powinny być regularnie czyszczone, najlepiej za pomocą miękkiej ściereczki i łagodnego środka czyszczącego. Unikaj używania silnych detergentów, które mogą uszkodzić powierzchnię drewna. Jeśli zauważysz, że farba lub lakier zaczynają się łuszczyć, konieczne jest ich odnowienie. Przed nałożeniem nowej warstwy, starą należy starannie usunąć, a drewno zeszlifować. Nie zapominaj także o impregnacji.

Szukasz okien drewnianych w Skierniewicach lub Grodzisku Mazowieckim?

Sprawdź naszą ofertę!

Bezpłatna konsultacja:

Napisz do nas!