Drzwi jako element aranżacji wnętrz

Drzwi wewnętrzne

Drzwi są istotnym elementem wyglądu wnętrz. Ich rodzaj jest uzależniony od stylu mieszkania i jego możliwości aranżacyjnych. Niezależnie od tego, czy szukasz klasycznego wyglądu, czy bardziej nowoczesnego, istnieje wiele dostępnych opcji. Podpowiadamy, czym warto się kierować wybierając drzwi do domu.

Drzwi mogą się wtopić w otoczenie lub wyróżniać

Decydując się na wybór konkretnego modelu drzwi można wybrać jedną z dwóch dróg. Pierwsza zakłada ich dopasowane do obowiązującego stylu i całkowite wtopienie w przestrzeń, jak np. w nowoczesnej, monochromatycznej przestrzeni. Z drugiej strony, możesz zdecydować się na oryginalne drzwi, które nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter i staną się jego ozdobą.

Chcąc zachować harmonię pomieszczenia, dobierz materiał i kolorystykę drzwi do listwy podłogowej, podłogi oraz mebli. W tym celu warto zadbać o podobną tonację wymienionych elementów, nawet jeśli ich kolory nie będą identyczne. Rozwiązanie to sprawdzi się w tradycyjnych aranżacjach. Szeroka oferta drzwi wewnętrznych w Skierniewicach sprawi, że z łatwością wybierzesz model dla siebie.

Dopasuj model drzwi do charakteru pomieszczenia

Rozwiązaniem, które dominuje w polskich domach, jest wybór tego samego kształtu i koloru drzwi do wszystkich pomieszczeń. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zamontować jeden model w różnych kolorach. W tej sposób podkreślisz indywidualny charakter każdego pomieszkania oraz wprowadzisz niepowtarzalny styl do Twojego domu.

Chcąc dodatkowo wtopić wygląd drzwi w pomieszczenie, można się także zdecydować na modele bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami, które są wyposażone w zamek magnetyczny. Z kolei drzwi przylgowe to tradycyjne rozwiązanie, które jest bardziej szczelne, przez co są chętniej wykorzystywane jako bariera chroniąca dom od podwórza.