Kiedy warto zdecydować się na rolety antywłamaniowe?

rolety antywłamaniowe na oknach

Ona są niezbędnym elementem wyposażenia budynku mieszkalnego i większości obiektów użytkowych, pozwalając na dobre doświetlenie wnętrza oraz zapewniając widok na bezpośrednie otoczenie. W wielu przypadkach konieczne okaże się jednak zastosowanie dodatkowych przesłon, które pomogą w regulowaniu ilości wpadającego do środka światła, a także spełnią inne ważne dla komfortu eksploatacji funkcje. Popularnymi elementami tego rodzaju są zarówno rolety zewnętrzne, jak i plisy, żaluzje czy rolety wewnętrzne. W Skierniewicach są one dostępne w ofercie firmy Salon Okien Stolar System, oferującej również stolarkę otworową, w tym okna i drzwi oraz bramy garażowe, a także materiały posadzkowe i parapety. Przekonajmy się, czym są rolety antywłamaniowe i zobaczmy, kiedy się sprawdzą.

Czym są rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe mają konstrukcję zbliżoną do klasycznych modeli. Ich najważniejszym elementem są połączone ze sobą lamelki, które mogą całkowicie zasłonić otwór okienny albo zostać podniesione i nawinięte na znajdujący się w kasecie wałek. Ich ruch jest obsługiwany za pomocą silnika elektrycznego, sterowanego dzięki przyciskom lub pilotowi. Za utrzymywanie lamelek we właściwym położeniu i przeciwdziałanie próbom ich odchylenia odpowiadają umieszczone po obu ich stronach profile u-kształtne. Warto jednak pamiętać, że rolety antywłamaniowe mają certyfikat potwierdzający ich odporność na nieupoważnione próby otwarcia lub uszkodzenia. W zależności od oferowanej ochrony mogą one mieć klasę WK2 i RC3.

Kiedy warto stawiać na rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko, że osoby nieupoważnione będą chciały dostać się do wnętrza budynku. Można montować je w domach jednorodzinnych, a także w budynkach użytkowych, w których znajdują się cenne przedmioty. Warto też rozważyć ich założenie w miejscach zagrożonych aktami wandalizmu np. w centrach miast.