Gdzie sprawdzą się bramy segmentowe?

segmentowa brama garażowa

Ukończenie wznoszonego obiektu wymaga nie tylko doprowadzenia do końca robót przy podstawowych elementach konstrukcyjnych, ale także zadbania o odpowiednie wyposażenie. W żadnym budynku nie może zabraknąć nowoczesnej stolarki otworowej od bramy garażowej po okna pasywne. W Skierniewicach sprzedażą i montażem wyrobów czołowych producentów krajowych oraz zagranicznych zajmuje się firma Stolar System, oferująca również podłogi, parapety i przesłony okienne. Wśród rozwiązań chętnie wybieranych przez inwestorów, którzy postawili na projekty zakładające wkomponowanie garażu w bryłę budynku, są bramy segmentowe. Przekonajmy się, na jakiej zasadzie działają i sprawdźmy, jakie mają zalety.

Co należy wiedzieć o bramach segmentowych?

Bramy segmentowe są montowane w domach jedno- i wielorodzinnych, a także garażach wolnostojących. Ich wyróżnikiem jest konstrukcja skrzydła, które składa się z połączonych ze sobą wahliwie metalowych paneli. Przestrzenie między nimi są dodatkowo uszczelnione, a wnętrze wypełnia się pianką poliuretanową, a niekiedy także wełną mineralną lub styropianem. Ich otwieranie i zamykanie jest możliwe za sprawą umieszczanego we wnętrzu stelażu, po którym skrzydło przemieszcza się w górę, załamując na łukowych prowadnicach, by zostać ustawione równolegle do podłoża.

Jakie są zalety bram segmentowych?

Bramy segmentowe z uwagi na swój sposób pracy nie wymagają zapewnienia miejsca przed budynkiem, a ich obsługa jest prosta i wygodna za sprawą podłączanej automatyki. Zapewniają znakomitą izolację termiczną oraz akustyczną, a przy tym dają możliwość doboru wyglądu skrzydła, zarówno ze względu na znajdujące się na nim przetłoczenia, jak i dostępność różnych kolorów czy oklein, w tym np. imitujących naturalne drewno. Bramy segmentowe są trwałe i bezpieczne, ponieważ mechanizm ich automatycznego otwierania jest wyposażony w specjalne czujniki i fotokomórki wstrzymujące ruch skrzydła w razie natrafienia na przeszkodę.